سمپاشی حشرات

سمپاشی حشرات


سمپاشی حشرات :

انواع روشهای مبارزه با حشرات موذی :تقریبا همه از آثار منفی مصرف سموم شیمیایی و عوارض زیست محیطی آن اطلاع دارند و البته از نقش مثر آفتکشها در مبارزه با آفات کشاورزی و اهمیت اقتصادی آن در تولید محصولات کشاورزی که به این خاطر همیشه موجب افزایش استفاده از این سموم در دنیا شده است .

البته در اینجا ما بیشتر در مورد سموم بهداشتی و روشهای سمپاشی در مورد آفات بهداشتی صحبت خواهیم کرد .

سموم نباتی معمولا به چند روش ذیل استفاده میشود :

1 – به صورت تقریبا خالص ( که به تکنیکال معروف است )

2 – با استفاده از حلال که معمولا آب است و به صورت امولسیون

3 – به صورت گرد پاشی

4 – بصورت گرانول پاشی

 

موارد اول و دوم با استفاده از سمپاشهای موتوری ,دستی و یا شارژی و با نازلهای مختلف ( معمولا تی جت)

قابل انجام میباشد که میبایست سم بصورت یکنواخت و پودری بر روی برگهای گیاه  و یا سطوح مورد نظر پاشیده شود . البته مورد بخاطر سمیت بالا و عوارض زیست محیطی تقریبا منسوخ شده و خصوصا در مورد سمپاشیهای بهداشتی برای انسان بسیار خطرناک میباشد .

مورد سوم هم در سمپاشیهای بهداشتی خصوصا در اماکن عمومی و مسکونی مورد تایید نبوده و در شرایط خاص ممکن است در اماکن صنعتی کاربرد داشته باشد .

اما مورد دوم یعنی سمپاشی امولسیون و همچنین گرانول پاشی در سمپاشیهای بهداشتی بیشتر متداول است .

البته سموم مجاز مورد مصرف در سمپاشی های بهداشتی توسط گروه شرکتهای سمپاشی یاران سبز  سموم خاصی مانند گروه سموم پایراتیروئیدی (  منشاء اولیه آفت كش های پایریتروئیدی از گل پیرترین بوده است. این گروه در دهة ۱۹۵۰ به صورت مصنوعی سنتز شدند و نسل جدیدی از حشره کش ها را به وجود آوردند. هم اکنون بیشترین استفاده را در کنترل حشرات خانگی و آفات کشاورزی به خود اختصاص داده اند (میباشد

عواملی که بر روی درجه سمیت پیرتروئید ها موثر است. یکی از آنها شرائط سلامتی انسان یا دام ، پیش از مسمومیت می باشد . مسائلی همچون مشکلات تنفسی و پوستی ممکن است در تشدید مسمومیت دخالت نماید.همچنین پیروتروئید های دارای مقدار زیاد اتمهای هالوژنه مانند کلر ، برم و فلوئور در ترکیبات خودمثل سموم فلوسای ترینیت  دارای سمیت بیشتری نسبت به ترکیبات با هالوژنهای کمتر، همچون پرمترین  و سای فلومترین  برای پستانداران هستند. در مسمومیت با پیروترویید ها تغذیه نیز اثر گذار است . سمیت پروتروئید ها در حشرات تقریبا 2250 برابر پستانداران است.این مسئله میتواند بعلت دو عامل تفاوتها درقابلیت این سموم به عنوان سموم عصبی  و تفاوتهائی در سرعت سم زدائی بین بی مهرگان و مهره داران باشد.

تقسیم‌بندی سموم بر مبنای درجه سمیت :

 1. سموم خیلی خطرناک LD50دهانی ۰ تا۵۰ و پوستی ۰تا۲۰۰mg / kg
 2. سموم دارای خطر متوسط LD50 دهانی ۵۱ تا ۵۰۰ و پوستی ۲۰۱ تا۲۰۰۰ mg /kg
 3. سموم کم خطرتر LD50 501 تا ۵۰۰۰ و پوستی ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ mg /Kg
 4. سموم بی‌خطر LD50 دهانی ۵۰۰۰ + و پوستی ۲۰۰۰۰ mg/Kg

بدلیل مقاوم شدن حشرات بعد تکرار سمپاشی بصورت محلول پاشی یا امولسیون بصورت مکرر معمولا از فرمول ترکیب دو یا چند سم و یا تغییر روش سمپاشی استفاده میشود .

روش چهارم یا گرانول پاشی بیشتر در مورد دورکننده ها مانند دورکننده مار و عقرب و همچنین روشهای نوین مانند طعمه گذاری حشرات استفاده میشود .

 

سمپاشی حشرات

سمپاشی حشرات

موارد کاربرد سمپاشی حشرات

تا به حال پیش آمده با مشاهده سوسک و پشه به این فکر افتاده باشید که از اسپری های حشره کش و سوسک کش برای از بین بردن آن ها استفاده کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با خطرات استفاده نا آگاهانه از این سم ها آشنا نماییم. وجود انواع حشرات نشان دهنده این است که آن حشره در مکانی غیر قابل دسترس و دور از چشم شما تخم ریزی کرده است.

شما با سم هایی که از مغازه تهیه می کنید فقط آن حشره را نابود می کنید در حالیکه این مشکل از ریشه باید حل شود. استفاده از سمپاشی اصولی و حرفه ای و طبق دانش روز با تجهیزات پیشرفته باعث می شود یک بار برای همیشه از شر این موجودات موذی راحت شوید. سمپاشی حشرات باید زیر نظر کارشناسان شرکت سمپاشی انجام پذیرد. سمپاشی غیر اصولی ممکن است برای اعضای خانواده و همسایه ها آسیب زننده باشد.

از دیگر خدمات سمپاشی یاران سبز در زمینه سمپاشی حشرات موذی مانند سوسک ریز ، سوسک ، ساس ، پشه و… می توان نام برد.

شرکت سمپاشی حشرات

بهترین وقت برای ریشه کن کردن و سمپاشی حشرات ، فصل پاییز است درست زمانی که شروع به تخم ریزی می کنند. با از بین رفتن تخم ها، فصل تابستان و شروع گرما را بدون وجود حشرات مزاحم شروع کنید.

زمان سمپاشی بسته به نوع حشرات ، سوسک ها و ساس ها متفاوت است. برای مثال زمان سمپاشی برای حشرات در فصل زمستان ، زمان سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک ریز در شب و زمان مناسب برای از بین بردن انواع کک و ساس ها ، در صبح می باشد.

ابتدا با کارشناسان مجرب شرکت تماس گرفته و از مشاوره هوشمندانه استفاده نمایید. به سمپاشی یاران سبز اعتماد کنید تا شما را در مبارزه و از بین بردن انواع حشرات و جانوران موذی یاری نمایند.

 

اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات :

 • کودکان ، خانم های باردار ، سالمندان ، افراد حساس به مواد شیمیایی حداقل 24 ساعت از حضور در محل خود داری نمایند.
 • در موارد سمپاشیهای ماندگار مانند سمپاشی ساس حداقل تا 48 ساعت بعد از سمپاشی از حضور در منزل خود داری کنید.
 • جلوگیری از تماس دست بدون پوشش با مکان سمپاشی شده
 • بعد از ورود به منزل ، حتما در و پنجره ها را باز بگذارید تا هوای خانه عوض شود.
 • شست و شوی کف منزل بوسیله تی پس از ورود به منزل

 

ویژگی های یک شرکت سمپاشی معتبر

سمپاشی باید کاملا اصولی انجام شود تا سلامت افراد خانواده را به خطر نیندازد. انتخاب شرکت سمپاشی معتبر، مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. شرکت سمپاشی معتبر و حرفه ای باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • استفاده از تکنولوژی روز دنیا در سمپاشی
 • تجهیزات مدرن و پیشرفته سمپاشی
 • شناخت و آگاهی دقیق در مورد موجودات و حشرات
 • دارای مجوز بهداشت از دانشکده علوم پزشکی وزارت بهداشت

یکی از معتبرترین شرکت های سمپاشی دارای مجوز بهداشت ، گروه شرکت سمپاشی یاران سبز می باشد که با چندین سال سابقه توانسته اعتماد و رضایت مشتریان را به خود جلب کند.

سمپاشی یاران سبز متشکل از کادر مجرب دارای مجوز از دانشکده علوم پزشکی وزارت بهداشت آماده ارائه خدمات در سراسر ایران می باشد. برای سمپاشی حشرات به شرکت های سمپاشی دارای مجوز مراجعه کنید. یکی از این شرکت های سمپاشی دارای مجوز ، سمپاشی یاران سبز می باشد که در زمینه سمپاشی انواع آفات بهداشتی و فضای سبز و… فعالیت دارد. رضایت مشتری ، استفاده از به روزترین روشهای سمپاشی در دنیا از اهداف مهم شرکت سمپاشی یاران سبز می باشد.

امتیاز به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *