سمپاشی رستوران

سمپاشی رستوران


سمپاشی رستوران و از بین بردن موجودات موذی آشپزخانه

وجود آفاتی نظیر؛ سوسری ریز آلمانی و سوسری فاضلابی ، مگس سرکه یا مگس خانگی و … در محیط داخلی فروشگاه و یا رستوران ها باعث بروز مشکلاتی به لحاظ بهداشتی می شود. سمپاشی رستوران خود را به ما بسپارید.

این مکان ها به دلیل تولید مواد غذایی بسیار آسیب پذیر هستند و آفاتی نظیر سوسک ، موش و … می توانند با هجوم به مواد خوراکی؛ ویروس ها را به انسان منتقل کنند ؛که این مسئله اعتبار و رزومه محل مورد نظر را شدیدا تخریب می کند.

با توجه به این مسئله که رعایت استاندارد های بهداشتی در فروشگاه و رستوران ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، در نتیجه باید از ورود آفات ،جوندگان و … به این محیط ها جلوگیری نمود . عملیات سمپاشی آخرین روش مبارزه می باشد .

بعضی از مردم به اشتباه فکر میکنند هر چه سم  شیمیایی قوی تری استفاده کنند در از بین بردن سوسکهای آلمانی یا سوسک ریز سیاه آشپزخانه موفق ترند!

منشاء سوسک ریز آلمانی که داخل رستوران های بزرگ و کوچک , منازل , فودکورتها ، قنادی ها و کافه ها وجود دارد از کارخانجات تولید و بسته بندی مواد غذایی اولیه هستند که با کارتن ها و شرینگهای نوشابه و سبدهای میوه و سبزی وارد این اماکن شده و در شرایط مساعد رطوبت و دما تکثیر می یابند پس از ورود تخم سوسری ها بعد از دو ماه تعداد بیشماری سوسک  ریز خواهید داشت.

شرکت سمپاشی یاران سبز با استفاده از طعمه های low toxic بدون ایجاد خطر مسمومیت و نیاز به شستشو محل با ضمانت صد در صد سوسری ریز آلمانی را ریشه کن میکند.

که به دلیل موثر نبودن اقداماتی نظیر بهداشت محیط ، نظافت ، بهسازی و رفع هر گونه منبع آلوده ،ضروری می باشد. ممکن است محل مورد نظر به دلیل داشتن نوزادان سوسری در کپسول ها و تخم دیگر حشرات ، همچنین دور بودن حشرات از محیط احتیاج به سمپاشی مجدد داشته باشد.

از بین بردن آفات توسط متخصصان سمپاشی یاران سبز ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.

اقداماتی که برای پیشگیری از ورود آفات و سمپاشی رستوران باید صورت گیرد :

  1. تمامی منافذ ، درزها وخوردگی های چوب، محل مورد نظررا بپوشاند.
  2. تنها با گذاشتن طعمه برای آفت مورد نظر نمی توان آن را از بین برد.
  3. با کمک گرفتن از کارشناسان نوع آفات و نوع سم را مشخص کنید.
  4. تمیز نگاه داشتن محل برای جلوگیری از ورود آفات بسیار اهمیت دارد.
  5. در صورت امکان ،مواد غذایی را از محل مورد نظر خارج کرده و یا روی آن را بپوشانید.
  6. برای جلوگیری از حمله آفات باید قبل و بعد از انبار مواد غذایی و محیط را سمپاشی کنید.

 

سمپاشی  سوسک ریز کابینتی در رستوران ها

معمولا این آفت بهداشتی از طریق کارتن و یا وسایل آلوده به تخم  حشره از کارخانجات و انبارهای آلوده به رستوران ها و واحدهای غذایی منتقل میشوند و در نقاطی که عمدتا  بدقت نظافت نمیشوند و در نقاط مرطوب و تاریکتر  مثل زیر سینک  یا دستگاههای ظرفشویی و داکتهای برق به سرعت  تکثیر شده و سپس در محل  پخش و گسترده میشوند  و کار مبارزه با این حشره را برای مالکین این اماکن دشوار میسازد , اغلب شرکتهای کنترل آفات بدلیل عدم تخصص و شناخت کافی جهت مبارزه با این حشره با اجرای ناقص عملیات سمپاشی و عدم نابودی تخم این حشره نه تنها موفق به ریشه کنی آن نمی شوند.

بلکه اکثر مالکین واحدهای رستورانی را مجبور به تکرار این عملیات در فواصل مختلف و حتی موچب مسمویت مواد غذایی این واحدها میشوند , خوشبختانه تجارب بالای کارشناسان گروه سمپاشی یاران سبز در شناخت کامل این حشره و راههای مبارزه صحیح وبدون استفاده از سموم شیمیایی خطرناک  در سمپاشی رستوران و قنادیهایی که طرف قرارداد این گروه میباشند موجب موفقیت این شرکت و رضایت مشتریان ما بوده که نام بسیاری از این واحدها در قسمت رزومه سایت آورده شده است  .

سمپاشی سوسک درشت فاضلابی

معمولا این آفت بهداشتی در چاه آب , فاضلاب و همچنین منهولها و فاضلابروها , اماکن مرطوب و تاریک  خصوصا در ابتدای فصل گرما تخمگذاری کرده و تکثیر میشوند در طول سال در صورت بالا رفتن بیش از حد جمعیت و عدم دسترسی کافی به مواد غذایی از محل زندگی خود خارج میشوند که البته در محیطی نامناسب با رطوبت پایین و یا نور زیاد قادر به زندگی نبوده و از بین میروند , وجود این حشره در واحدهای غذایی به علت ظاهر چندش آور و همچنین انتقال بیماریهای گوارشی و میکروبی برای مالکین آنها مشکل  ساز بوده و به همین دلیل اقدام به سمپاشی مینمایند .

با توجه به اینکه بدلیل مقاومت و نوع زندگی امکان ریشه کن کردن کامل این حشره نیست , میبایست با سمپاشی موثر منبع آلودگی و تکرار آن در ماههای گرم سال تا حد امکان  جمعیت این حشره را کاهش داده تا احتمال خروج آن از سیستم فاضلاب کم شود .

کارشناسان گروه سمپاشی یاران سبز با استفاده از ترکیب صحیح چند نوع سم آفتکش پایراتیروییدی به جهت مقاوم نشدن نسل بعدی حشره در سمپاشی رستوران با روش صحیح نسبت به دفع و کاهش آن اقدام مینماید . موفقیت این عملیات بستگی به همکاری کامل مشتریان دارد زیرا  حداقل به مدت 3 الی 4ساعت نباید هیچگونه شستشویی صورت گرفته و از ورود آب به مجاری فاضلابی جلوگیری کرد.

بعد از اتمام سمپاشی واحدها با سمپاشی محیطی  وهمچنین کلیه فاضلابروها و سرویسهای بهداشتی  موجود عملیات سمپاشی سوسک فاضلابی به پایان میرسد . در مواردی که فاضلاب رستوران هایی که به اگوی شهری متصل شده باشد نیاز به سمپاشی منهول فاضلاب شهری نیز میباشد .

 

سمپاشی موش کوچک (موش خاکستری)  و موش بزرگ (موش رات)

معمولا محل تردد و کلونیهای موشها که عمدتا در رایزرها , تاسیسات و سقفهای کاذب اماکن میباشد توسط پرسنل گروه سمپاشی یاران سبز در سمپاشی رستوران با استفاده از طعمه های مورد پسند نوع موش شناسایی شده طعمه گذاری میشود و در مواردی که نیاز دیده شود از دورکننده ها و یا تله های چسبی و مکانیکی هم کمک گرفته میشود.

معمولا ریشه کنی و حذف موش ممکن است به مدت یک هفته تا تاثیر کاملا  طول بکشد . در سمپاشی موش بدلیل استفاده گروه سمپاشی یاران سبز از طعمه های برادیفاکم و بیخطر و بدون بو نیازی به ترک محل نیست .

در مواردی که آفت مورد نظر موش بزرگ خیابانی و یا موش رات فاضلابی شناسایی شود روش مبارزه متفاوت بوده و حتما میبایست در دوره های مشخص با طعمه های مخصوص و مورد پسند این جونده تکرار شود.

با توجه به مبارزه نادرست و غیر علمی شهرداریها و خصوصا شهرداری تهران با موشهای فاضلابی در طی سالیان گذشته متاسفانه این گونه جونده با بسیاری از طعمه های موجود در بازار آشنا شده و از خوردن آنها اجتناب مینماید . پس شناسایی غذای مورد علاقه جونده و استفاده از چند نوع طعمه در ابتدای شروع عملیات در موفقیت و یا عدم موفقیت آن تاثیر بسزایی خواهد داشت .

مبارزه با مگس در سمپاشی رستوران

معمولا رستوران ها با مشکل مگس خانگی در فصول گرم سال و یا مگس سرکه در مابقی فصول درگیر میشوند که توسط شرکتهای کنترل آفات دو راه توصیه میشود  , برای سمپاشی مگس از سموم جاذب هورمونی مانند آجیتا و یا سمیران و یا تلهای شیمیایی … استفاده میشود و یا از مواد دور کننده مگس که همیشه کار ساز نبوده و در صورت عدم بهسازی محیطی ممکن است این مواد مشکل را چند برابر افزایش بدهند.

کارشناسان گروه سمپاشی یاران سبز در مورد مبارزه با مگس خانگی روش حذف مکانیکی توسط تله های چسبی زرد و یا حشره کشهای چسبی با لامپهای جاذب الکتریکی که تاثیر دائمیتر و بیشتری خواهند داشت را توصیه میکنند . در مورد مگس سرکه به کارگاههای قنادی و رستوران ها توصیه میشود با فواصل زمانی یکهفته ای تمامی راههای فاضلاب و منهولها و چربیگیر ها با آبجوش شستشو شوند تا باقیمانده مواد غذایی در این محلها تخمیر نشده و موجب تکثیر و گسترش مگس سرکه نشود.

در صورت تکثیر مگس سرکه مبارزه با آن تا زمانی که کلیه تخمهای موجود حشره تفریخ شوند میبایست بطور مداوم تکرار شده  و در کنار عملیات شستشو بطور کامل در فاضلابروها و منهولها ادامه پیدا کند .

بدلیل شرایط خاص واحدهای غذایی در سمپاشی رستوران ها , کافه ها , قنادیها و یا حتی واحدهای تولیدی غذایی بهتر است روشهای کنترل و مبارزه با آفات بصورت قراردادهای سالیانه که در آن توانایی برنامه ریزی جهت انجام مبارزه تلفیقی بیشتر است انجام شود .

دلیل اصلی استفاده از راهبرد مدیریت تلفیقی آفات اثر بخشی از طریق اعمال روشهای تکمیلی کنترل آفات همراه با انعطاف پذیری اجرائی می باشد .  به گونه ای که یکپارچگی اکوسیستم نیز حفظ شود در شرایط ایده آل مدیریت تلفیقی بایستی خطر احتمالی آفات را به حداقل برساند .

4.8/5 - (26 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *