سمپاشی منازل

سمپاشی منازل


سمپاشی منازل با در نظر گرفتن سابقه فعالیتهای 18 سال گذشته

با در نظر گرفتن درخواست مشتریها به

چند دسته تقسیم میشوند :

 

1 – سمپاشی  سوسک ریز کابینتی یا سوسری آلمانی ( German cockroach )

معمولا این آفت بهداشتی از طریق جعبه و یا وسایل الکترونیکی آلوده به تخم این حشره که عمدتا از کشور چین ( در چین به اسم نانو شناخته میشود ) وارد  سوپرمارکتها و میادین تره بار و از آنجا به  آشپزخانه منازل , رستورانها و یا آبدارخانه شرکتها وارد شده و تکثیر میشوند , به علت  تخمگذاریی بالا و تحمل شرایط سخت مانند درجه حرارت داخل یخچالها و یا حرارت فر رستورانها خصوصا در اماکنی که بدقت نظافت نمیشوند ابتدا در نقاط مرطوب و تاریکتر مانند زیر سینک و یا دستگاههای ظرفشویی به سرعت  تکثیر شده و سپس در محل  پخش و گسترده میشوند.

جابجایی کارتنهای مقوایی و یا وسایل از کارخانه های مواد غذایی آلوده و یا انبارها موجب گستردگی این آلودگی به اکثر رستورانها , قنادیها و حتی اماکن تجاری شده و کار مبارزه با این حشره را برای مالکین این اماکن دشوار میسازد , اغلب شرکتهای کنترل آفات بدلیل عدم تخصص و شناخت کافی جهت مبارزه با این حشره با اجرای ناقص عملیات سمپاشی و عدم نابودی تخم این حشره نه تنها موفق به ریشه کنی آن نمیشوند بلکه اکثر مالکین واحدهای غذایی را مجبور به تکرار این عملیات در فواصل مختلف و حتی موچب مسمویت مواد غذایی این واحدها میشوند.

خوشبختانه تجارب بالای کارشناسان گروه سمپاشی یاران سبز در شناخت کامل این حشره و راههای مبارزه صحیح با آن موجب موفقیت قطعی آنها در ریشه کنی سوسک ریز آلمانی  در سمپاشی منازل و سایر اماکن غذایی و تجاری شده که طرف قرارداد این گروه میباشند و نام بسیاری از این واحدها در قسمت رزومه سایت آورده شده است  .

2 – سمپاشی سوسک بزرگ آمریکایی و سمپاشی منازل

معمولا این آفت بهداشتی در چاه آب , فاضلاب و همچنین منهولها و فاضلابروها , اماکن مرطوب و تاریک  خصوصا در ابتدای فصل گرما تخمگذاری کرده و تکثیر میشوند در طول سال در صورت بالا رفتن بیش از حد جمعیت و عدم دسترسی کافی به مواد غذایی از محل زندگی خود خارج میشوند که البته در محیطی نامناسب با رطوبت پایین و یا نور زیاد قادر به زندگی نبوده و از بین میروند , وجود این حشره در اماکن به علت ظاهر چندش آور و همچنین انتقال بیماریهای گوارشی و میکروبی برای مردم مشکل  ساز بوده و به همین دلیل اقدام به سمپاشی مینمایند .

با توجه به اینکه بدلیل مقاومت و نوع زندگی امکان ریشه کن کردن کامل این حشره نیست , میبایست با سمپاشی موثر منبع آلودگی تا حد امکان  جمعیت این حشره را کاهش داده تا احتمال خروج آن از سیستم فاضلاب کم شود .

کارشناسان گروه سمپاشی یاران سبز با استفاده از ترکیب صحیح چند نوع سم آفتکش پایراتیروییدی به جهت مقاوم نشدن نسل بعدی حشره در سمپاشی منازل و منابع آلوده بصورت سالانه و با روش صحیح نسبت به دفع و کاهش آن اقدام مینماید . موفقیت این عملیات بستگی به همکاری کامل مشتریان دارد زیرا  حداقل به مدت 3 الی 4ساعت نباید هیچگونه شستشویی صورت گرفته و از ورود آب به مجاری فاضلابی جلوگیری کرد. این سمپاشی توسط کارکنان شرکت سمپاشی یاران سبز از بالاترین ورودی فاضلاب ساختمان تا پایینترین واحد و مشاعات در  کلیه فاضلابروها , دریچه ها وهواکش های روی پشت بام و موتورخانه آسانسور , رایزرهای داخل راهروها و واحدها به ترتیب انجام میشود و چون شرکت سمپاشی یاران سبز برای فاضلابروهای داخل منازل از سموم خارجی بدون بو استفاده میکند نیاز به ترک منزل نمیباشد.

بعد از اتمام سمپاشی واحدها با سمپاشی محیطی  وهمچنین کلیه فاضلابروهای پارکینگها و تاسیسات احتمالی موجود عملیات سمپاشی سوسک فاضلابی به پایان میرسد . در مواردی که فاضلاب منازل به اگوی شهری متصل شده باشد نیاز به سمپاشی منهول فاضلاب شهری نیز میباشد .

ضرورت سمپاشی منازل

سمپاشی منازل

3- سمپاشی موش کوچک ( موش خاکستری ) و موش بزرگ ( موش رات )

موشهای کوچک یا همان موش خانگی در شهرهای بزرگ اغلب با رنگهای خاکستری و یا قهوه ای و با ابعادی کوچکتر از یک انگشت دست رویت میشوند که معمولا قادر هستند از حفره های خیلی کوچک حتی به اندازه سر یک پیچ خودکار رد شده و اغلب با فرا رسیدن فصل سرما و یا در فصل زایمان وارد ساختمانها میشوند که در این موارد معمولا محل تردد و کلونیهای موشها که عمدتا در رایزرها , تاسیسات و سقفهای کاذب اماکن میباشد توسط پرسنل گروه سمپاشی یاران سبز در سمپاشی منازل با استفاده از طعمه های مورد پسند نوع موش شناسایی شده طعمه گذاری میشود و در مواردی که نیاز دیده شود از دورکننده ها و یا تله های چسبی و مکانیکی هم کمک گرفته میشود.

معمولا ریشه کنی و حذف موش ممکن است به مدت یک هفته تا تاثیر کاملا  طول بکشد . در سمپاشی موش بدلیل استفاده شرکت سمپاشی یاران سبز از طعمه های برادیفاکم و بیخطر و بدون بو نیازی به ترک منزل نیست .

در مواردی که آفت مورد نظر موش بزرگ خیابانی و یا رات فاضلابی شناسایی شود روش مبارزه متفاوت بوده و حتما میبایست در دوره های مشخص با طعمه های مخصوص و مورد پسند این جونده تکرار شود .

رعایت نکات مهم در سمپاشی منازل

سمپاشی منازل

4 – سمپاشی مورچه های ریز داخل آپارتمان (INDOOR  ANT) در سمپاشی منازل

اغلب مراجعین ما از مورچه های ریز مشکی یا قهوه ای شکایت دارند که در همه جای آپارتمان پخش شده اند و به محض اینکه تکه ای خوراکی روی سطحی باقی بماند دور آن جمع میشون و حتی به تکه های گوشت هم علاقه نشان میدهند , در این موارد سمپاشی محیطی کمکی به ریشه کنی این حشره نمیکند زیرا کلونی حشره معمولا مشخص نبوده و بعد از مدت کوتاهی مجددا این کلونی از محل دیگری سر در میاورد.

در مواردی هم شکایت مشتریان ما چه در محیطهای مسکونی و یا صنعتی از مورچه های بالدار میباشد که اغلب در فصل جفتگیری ملکه با مورچه نر بصورت گسترده و در طول دو هفته دیده میشود که بعد از این مدت موج طغیان فروکش کرده و جمعیت مورچه های بالدار کاهش میابد .

در این موارد پرسنل گروه سمپاشی یاران سبز در سمپاشی منازل  ازطعمه های ارگانیک استفاده میکنند که بدلیل (low toxic) سمیت بسیار پایین  برای انسان و حیوانات خانگی خونگرم بیخطر بوده و ضمنا حشره آن را بعنوان غذا شناخته و به کلونی میبرد و همین موجب نابودی کامل کلونی و ریشه کن شدن این حشره در طی چند روز خواهد شد  .

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *